Ako mám skleník umiestniť na pozemok / na akú stranu ho orientovať?

Skleník potrebuje slnečné, svetlé miesto, najlepšie už od ranných hodín. Rastliny sa zbavia vlahy na listoch a vzduch sa dostatočne prehreje, aby skleník naakumulovanú teplotu udržal aj počas noci. Veľkosť skleníka voľte podľa svojich potrieb aj členov rodiny. Menší skleník s plochou do 7 m² je vhodný na predpestovanie letničiek, priesad zeleniny a počas zimy aj uskladnenie citlivých rastlín. Plocha od 9 - 10 m² je už vhodná pre viacpočetné rodiny a celosezónne pestovanie. Ak sa rozhodnete pre skleník so základňou, pôjde o trvalú stavbu. Pokiaľ si nie ste istí polohou, hľadajte skleník, ktorý možno postaviť aj bez rámovej základne - ďalší rok už môže stáť na lepšom mieste.

Je možné si skleník svojpomocne zmontovať?

Skleník si viete zmontovať aj svojpomocne no je potrebné aby to robili 2 ľudia. Pri dlhých profiloch na druhom konci asistuje pomocník. Ku každému skleníku je pribalený montážny manuál. Dvaja ľudia zvládnu skleník postaviť pomalým tempom za víkend.

Potrebujem spraviť betónové základy?

Nie betónové základy nie sú potrebné, no my ich odporúčame spraviť, ak neplánujete do budúcna skleník premiestniť. Buď formou betónové sokla po obvode základne alebo ako keď staviate oplotenie tak lokálne zabetónovať zemnú kotviacu nohu. Presné rozmery základní nájdete v manuáli.

Je potrebné mať stavebné povolenie? Akú vzdialenosť treba dodržať od susedného plotu?

Legislatíva píše, že pokiaľ nie je betónová spevnená plocha väčšia ako 25 m², tak nie je potrebné stavebné povolenie. Každopádne odporúčame konzultovať s miestnym stavebným úradom a so susedstvom. Od plotu odporúčame dodržať vzdialenosť 70 - 100 cm.

Aká je dostupnosť modelov?

Skleníky značky Halls a Gardera máme skladom. Euro-Serre sú jedinečné modely, ktoré sú každé individuálne veľkosťou, farbou a preto dostupnosť je štandardne 6 - 8 týždňov od potvrdenia objednávky. Skleníky značky Juliana sú dostupné u dodávateľa, tam pred potvrdením objednávky vieme povedať, kedy bude skleník u Vás.

Ako prebieha objednávka?

Pri kúpe cez na našu E-shopovú stránku mojazáhrada.sk je doručenie ku Vám domov štandardne do 3 pracovných dní. Pred expedovaním skleníka Vás ešte bude kontaktovať náš zamestnanec aby ste si dohodli presný termín vykládky. Pokiaľ ide o skleníky značky Euro-Serre a Juliana, tak objednávku spolu riešime telefonicky alebo e-mailom. Doručenie konzultujeme a prispôsobujeme tak ako Vám to najviac vyhovuje.

Akému počasiu skleník odolá? Čo treba v zimnom období spraviť so skleníkom?

Skleník odolá každému počasiu a každému ročnému obdobiu. Nie je potrebné ho na zimu demontovať. Polykarbonát poskytuje lepšiu tepelnú izoláciu ako sklo. Ak je skleník umiestený na otvorenom priestranstve odporúčame to s nami konzultovať - poradíme Vám ako viete predísť poškodeniu vetrom. Model skleníka QUBE máme otestovaný vo veternom tunely a odolal rýchlosti až 106 km/h!

Ako správne postupovať pri reklamácií alebo poškodení skleníka?

Odporúčame bezodkladne nahlásiť všetko telefonicky alebo na E-mail. Ak je niečo poškodené alebo niečo chýba, ak skleník poškodí krupobitie, vietor alebo Vy konzultujte to prosím s nami - vieme Vám poradiť ako postupovať ďalej a zabrániť ďalšiemu prípadnému poškodeniu. 

Ako mi príde skleník?

Skleník dodávame vždy v rozloženom stave. Ak je adresa doručenia v okolí Dlhej nad Váhom tak Vám skleník dovezieme my. U nás si ho v prípade záujmu viete vyzdvihnúť osobne aj Vy. V opačnom prípade prepravu realizujeme cez zmluvného prepravného partnera Paletexpress alebo Toptrans.

Čo mám robiť, keď mi príde poškodený / nekompletný skleník?

Nemalo by sa to stávať ale stať sa to môže. Pokiaľ Vám skleník príde poškodený alebo nekompletný je potrebné to zapísať do dodacieho listu prepravcovi a prevziať. Bezodkladne nám to treba nahlásiť telefonicky a poslať fotky E-mailom. Po uznaní Vám zabezpečíme doručenie náhradného kusu v čo najkratšej dobe. Bez zapísania poškodenia do dodacieho listu prepravcovi si nevieme reklamáciu uplatniť u prepravcu, ktorý je voči takejto škode poistený. 

Sídlo firmy
  • SCHETELIG CE s.r.o.
  • Železničná 961
  • Vlčany 925 84
Kde nás nájdete
  • SCHETELIG CE s.r.o.
  • Dlhá nad Váhom 440
  • 927 05
Kontakt
Sme tu pre vás
  • Pondelok - Piatok
  • 8:00 - 16:00

Best AI Website Creator